تبلیغات فریبنده ماهواره‌ای در مورد فروش گوشی موبایل (فیلم)

آموزش و ترفند 18 آذر 1394 18 آذر 1394


با وجود این‌که بارها از منابع رسمی و غیررسمی در مورد تبلیغاتی که در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پخش می‌شود هشدار داده شده است؛ اما متأسفانه هنوز هم شاهد توجه بسیاری از مردم به این‌گونه تبلیغات هستیم. تبلیغاتی که مردم ایران را انسان‌هایی کچل، چاق، قدکوتاه و ناتوان در مسائل جنسی معرفی می‌کنند و سعی در رفع این 4 مشکل اساسی ملت ایران دارند!!

نمونه‌ای از این تبلیغات فریبنده در مورد گوشی موبایل نیز وجود دارد. قبل از توضیحات بیش‌تر لطفاً ابتدا فیلم زیر را مشاهده کنید:

دانلود فلش پلیر

دانلود فیلم گوشی موبایل

پخش فیلم با kmplayer و media player classic

 

در فیلم بالا مشاهده می‌کنید که گوشی اپل ساخت آمریکا (!) را با قیمت 255 هزار تومان می‌فروشند! چند نکته در مورد این فیلم وجود دارد:

1- تبلیغات ماهواره‌ای به طور کلّی غیرقانونی است؛ چه در مورد محصولات مجاز و چه غیر مجاز. حتی اگر محصولی مُجاز در ماهواره تبلیغ شود، صِرف تبلیغ، مجوز آن را باطل می‌کند.

2- بسیاری از آگهی‌های ماهواره‌ای فاقد آدرس و مشخصات فروشنده هستند. دقیقاً مشخص نیست مشتری از چه کسی، در کجا و با چه سابقه‌ای خرید می‌کند. به همین دلیل به راحتی مشتری را فریب می‌دهند بدون آن‌که کسی برای شکایت به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

3- اپل و سامسونگ به طور کلّی رقیب سرسخت هم محسوب می‌شوند؛ بسیار عجیب و مضحک است که در فیلم بالا اشاره می‌شود در صورتی که یک گوشی آیفون 6 بخرید، از طرف اپل یک گوشی سامسونگ گلکسی اس5 به شما هدیه داده می‌شود!!

4- چطور ممکن است گوشی چند میلیونی آیفون 6 ساخت آمریکا + یک گوشی گلکسی اس5 با قیمت 255 هزار تومان به فروش برسد؟! مگر اصطلاحاً اپل مغز حیوان درازگوش خورده است که یک گوشی را برای مشتریان خاورمیانه‌اش با 80 درصد تخفیف ارائه کند؟!

5- برای اطلاع کسانی که هنوز با مفهوم گوشی طرح اصل آشنا نیستند عرض می‌کنیم که گوشی‌های ارائه شده در فیلم بالا گوشی‌های طرح اصل یا کپی هستند نه اصل. برای آشنایی بیش‌تر با این گوشی‌ها اینجا را مطالعه کنید.

6- در سایت ارزان موبایل نیز گوشی‌های طرح اصل با قیمت پایین به فروش می‌رسد؛ اما با این تفاوت که ما گوشی طرح را به جای گوشی اصل به مشتری معرفی نمی‌کنیم و ثانیاً گوشی‌های طرح اصل در چند نوع مختلف تولید می‌شوند که سعی ما ارائه‌ی گوشی‌های طرح از نوع درجه یک است. چون فروشگاه ارزان‌موبایل 3 سال سابقه و آدرس و مشخصات واقعی دارد و می‌بایست پاسخ‌گوی مشتریان خود باشد؛ بنابراین هر چه کیفیت گوشی‌های ارائه شده بیش‌تر باشد کار ما در ارتباط با مشتری آسوده‌تر خواهد بود.

7- آن‌چه در تبلیغ بالا عرضه شده است یک گوشی طرح اصل آیفون 6 از نوع 2جی – آن‌هم درجه دو و سه – و یک گوشی گلکسی اس5 جاوا است که قیمت بسیار پایینی دارد و تنها نرم‌افزارهای جاوا را ساپورت می‌کند؛ نه یک گوشی آیفون 6 اصل و یک گوشی گلکسی اس5 با کیفیت بالا.

آگهی های ویژه

آخرین آگهی ها

آگهی ای وجود ندارد !

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر